Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Tedavisi

Lazer Epilasyon lazer ışınlarının, kıl köküne ulaştırılarak kıl hücresinin hasarlandırılması ve yeni kıl üretiminin engellenmesinin sağlanmasıdır. Bu işlem profesyonel cihazlar ve uzman kişilerce uygulanacak ciddi bir tedavidir. Merkezimizde Diode Lazer epilasyon kullanılmaktadır.

Diode Lazer Epilasyon (Ütüleme Sistemi)

Daha çok derinde kıl bulunan bölgelerde uygulanan dioede lazer epilasyonun, her kıl ve cilt yapısına uygun çözümleri mevcuttur. Zor olduğu düşünülen koyu renkli tenlerde ve ince-açık renkli kıllarda da güzel sonuçlar veren diode, güvenle kullanılabilmektedir. Diode lazer etkili bir epilasyon yöntemidir.

Hangi Bölgelere Lazer Epilasyon Uygulanabilir?

Tüm bölgelerde Lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Özel Bölge Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon oldukça güvenli bir yöntem olarak uygulanmaktadır, lazer epilasyon uygulamasında lazer cihazları sadece melanin pigmentini hedef alırlar ve kıl folikülüne etki eder, diğer cilt altı dokular ve organlar kesinlikle zarar görmez. Dünya literatüründe bugüne kadar zarar gördüğüyle alakalı hiç bir vaka bildirimi olmamıştır.

Lazer Epilasyon Tedavisi İçin Kaç Yaşında Olmak Gereklidir?

Lazer epilasyon her yaşta uygulanabilir, ama 16-17 yaşından önce lazer epilasyon yapılmasını uygun bulmuyoruz. Bu yaşlarda ergenlik dönemi kaynaklı hormonlarda meydana gelen değişiklikler, kıl yapısında da değişikliklere sebep olabilir. İleriki yaşlarda ise kıllar beyazlaşmadan tedavi yaptırılması önerilmektedir.

Genital Bölge lazer epilasyon yaptırmak kısırlığa sebep olur mu?

Kısırlık asla söz konusu değildir. Yumurtalıklara lazerin etki etme ihtimali yoktur.

Kaç Seans da başarılı sonuç alınır?

Lazer epilasyon denildiğinde kadınların en çok şikayetçi olduğu alan genital bölge dir. Diode lazer teknolojisiyle uygulama yaptırıldığında, Üst genital bölge ve kasıklarda dökülme oranı oldukça yüksektir, ancak alt bölgede hormonal durumdan dolayı dökülme daha zor ve uzun zaman alabilmektedir.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf bir elektrik akımı ile yok edilmesi işlemine dayanan ve uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir epilasyon yöntemidir. Bu uygulama kıl köklerinin yapısı ve bu yapıya uygun olan kalınlıktaki yumuşak iğneler aracılığı ile yapılmaktadır.
Sonuç alınamayan lazer epilasyon uygulamalarında, tüy rengi ayırt edilmeksizin iğneli epilasyon ile başarı sağlanabilmektedir. Seans sayısı kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.
İğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişiye özel ve steril olmalıdır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulaması, tüm sağlık koşullarını sağlayan bir merkezde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

Epilasyon Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.